Круглий стіл : Кластери – взаємодія, інновація, комерціалізація

130413881_3484538081631974_8567910952048452864_o
03 грудня 2020 року Громадська Спілка «Міжрегіональний Союз птахівників та кормовиробників України» за підтримки Проекту “Зміцнення бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що впроваджується Програмою розвитку ООН, зібрали до круглого столу регіональних лідерів аграрного сектору, представників науки та влади, підприємців, фермерів, експертів кластерного розвитку з України, Білорусії, Нідерландів.
Про підтримку кластерних ініціатив в Україні з боку міжнародних донорів розповів Сергій Пономарьов, Координатор проекту Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що надихнуло учасників круглого столу.
Цікавим досвідом прийняття Закону «Про сільськогосподарську кооперацію» поділився Голова Ради Директорів Асоціації «Союз птахівників України» та «Союз кормовиків України», Олександр Бакуменко. Учасники заходу погодились з експертом у важливості питання законодавчого врегулювання кооперації в Україні.
Голова Асоціації підприємств промислової автоматизації, національний експерт з питань кластерізації, Олександр Юрчак розповів про Проект національної програми кластерного розвитку до 2027року та досвід впровадження кластерних ініціатив в Україні.
Круглий стіл : Кластери – взаємодія, інновація, комерціалізація – Youtube
Учасники дізнались про особливості впровадження кластерної моделі в Білорусі та ЄС від Людмили Істоміної, к.е.н., експерта по новим формам економічного управління, розвитку інноваційно – промислових кластерів в Білорусії.
Обговорення питань розвитку успішної моделі розвитку регіональних кластерів у птахівництві викликало жвавий інтерес. За результатами брейнштормингу експерти напрацювали 3 моделі, які за спільним рішенням всіх учасників є перспективними ініціативами.
Але все ми розуміємо, як сказав – Гай Кавасакі, співзасновник Alltop «Придумати ідею просто. Складно її реалізувати »,
Запрошуємо всіх, хто зацікавлений у розвитку регіональних кластерних ініціатив у тваринництві та птахівництві приєднатись до подальшої роботи.